Міністерство освіти: нова мовна реформа чи магія перейменувань?

Міністерство освіти: 
нова мовна реформа чи магія перейменувань?

Ага, Міністерство освіти України вирішило поставити всіх на місце, давши нам нові “надважливі” напрямки в освіті. Вони з радістю роздають рекомендації, як нам говорити, аби ще більше зблизитися з науковим світом.

Бо знаєте, справжні проблеми університетів, як-от корупція чи неефективність, точно вирішуються забороною слова “вуз” або “виш”.

Якби тільки ми раніше здогадались!

Наприклад, заборона на слово “вищий учбовий заклад” — повна згода, адже кажу як філолог, це словом українським ніколи не було!

І хто ще використовує “учбовий” крім навчальних автомобілів? Але нехай їздять… особисто мене веселить коли так яскраво показують свою тупість…

Тепер, коли зникнуть слова “Міносвіта” та “університет”, можемо очікувати радикальних змін. Забудьте про боротьбу з непрозорими фінансовими потоками чи некомпетентними викладачами.

Не треба!

Ми займемося ліквідацією словечок, адже це, безсумнівно, прямий шлях до академічної чесності та прозорості.

О, і “реорганізація”, “ліквідація”, “оптимізація” університетів? Не чули. Тепер це все “модернізація” або ще краще — “процес укрупнення”.

Ну як ще назвати гарним слово що кількість викладачів, класних викладачів, лишаться без роботи. Зазвичай класних звільняють, а пенсійний фонд вчить сучасних людей.

 

А можливо забрані будівлі університетів будуть приносити особливо чесні доходи.