Парламент Грузії ухвалив законопроєкти проти ЛГБТ: під забороною — шлюби, згадки у медіа та операції зі зміни статі

Парламент Грузії ухвалив законопроєкти проти ЛГБТ:

під забороною — шлюби, згадки у медіа та операції зі зміни статі

 

Парламент Грузії ухвалив пакет законів, що обмежують права ЛГБТ-спільноти. Пакет законопроєктів про «сімейні цінності та захист неповнолітніх» було прийнято у третьому, остаточному читанні. За закони проголосували 84 депутати провладної партії «Грузинська мрія», тоді як опозиція не брала участі в голосуванні.

 

Ці закони передбачають заборону одностатевих шлюбів та усиновлення дітей одностатевими парами, а також операцій зі зміни статі та зміну гендерного маркера в документах. Крім того, нові закони забороняють згадки про ЛГБТ у школах і засобах масової інформації, а також будь-які зібрання, спрямовані на «пропаганду ЛГБТ», включно з проведенням «Маршів гідності».Парламент Грузії ухвалив пакет законів, що обмежують права ЛГБТ-спільноти. Пакет законопроєктів про «сімейні цінності та захист неповнолітніх» було прийнято у третьому, остаточному читанні. За закони проголосували 84 депутати провладної партії «Грузинська мрія», тоді як опозиція не брала участі в голосуванні. Ці закони передбачають заборону одностатевих шлюбів та усиновлення дітей одностатевими парами, а також операцій зі зміни статі та зміну гендерного маркера в документах. Крім того, нові закони забороняють згадки про ЛГБТ у школах і засобах масової інформації, а також будь-які зібрання, спрямовані на «пропаганду ЛГБТ», включно з проведенням «Маршів гідності». Пакет законопроєктів викликав занепокоєння міжнародних організацій, які вважають, що це може призвести до посилення дискримінації ЛГБТ-спільноти в країні. Венеційська комісія також критикувала ці закони, зазначивши, що їх було прийнято без урахування побоювань міжнародних спостерігачів, і це відбувається напередодні виборів. Прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, коментуючи законопроєкт, наголосив на необхідності «чітко відокремлювати захист прав людини та пропаганду».

 

Пакет законопроєктів викликав занепокоєння міжнародних організацій, які вважають, що це може призвести до посилення дискримінації ЛГБТ-спільноти в країні. Венеційська комісія також критикувала ці закони, зазначивши, що їх було прийнято без урахування побоювань міжнародних спостерігачів, і це відбувається напередодні виборів.

 

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе, коментуючи законопроєкт, наголосив на необхідності «чітко відокремлювати захист прав людини та пропаганду».