Чотири країни готуються подати позов проти Талібів через гендерну дискримінацію

Чотири країни готуються подати позов проти Талібів через гендерну дискримінацію

 

Канада, Австралія, Німеччина, та Нідерланди планують звернутися до Міжнародного суду ООН із позовом проти уряду талібів у Афганістані. Позов базується на порушенні прав жінок та ґрунтується на Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку Афганістан ратифікував у 2003 році.  Згідно з повідомленням The Guardian, це перший випадок, коли Міжнародний суд в Гаазі розгляне справу, що стосується гендерної дискримінації на рівні держави. Талібану нададуть шість місяців на підготовку відповіді перед тим, як суд розпочне слухання.  Рішення суду, навіть якщо таліби його не визнають, може мати значний вплив, особливо на країни, які прагнуть відновити дипломатичні стосунки з Афганістаном під контролем талібів. Юридичні радники та правозахисники сподіваються, що цей процес сприятиме гендерному правосуддю і стане прецедентом для майбутніх справ, особливо у контексті захисту прав жінок у конфліктних зонах.
Канада, Австралія, Німеччина, та Нідерланди планують звернутися до Міжнародного суду ООН із позовом проти уряду талібів у Афганістані. Позов базується на порушенні прав жінок та ґрунтується на Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок, яку Афганістан ратифікував у 2003 році.

 

Згідно з повідомленням The Guardian, це перший випадок, коли Міжнародний суд в Гаазі розгляне справу, що стосується гендерної дискримінації на рівні держави. Талібану нададуть шість місяців на підготовку відповіді перед тим, як суд розпочне слухання.

 

Рішення суду, навіть якщо таліби його не визнають, може мати значний вплив, особливо на країни, які прагнуть відновити дипломатичні стосунки з Афганістаном під контролем талібів. Юридичні радники та правозахисники сподіваються, що цей процес сприятиме гендерному правосуддю і стане прецедентом для майбутніх справ, особливо у контексті захисту прав жінок у конфліктних зонах.